Amazon Prime to prawdopodobnie najlepsza forma subskrypcji dostępna dzisiaj na rynku. Jako członek otrzymujesz dostęp do licznych benefitów, które mogą uczynić Twoje życie znacznie łatwiejszym. Oczywiście jest wiele osób, które cenią sobie możliwość wcześniejszego sprawdzenia, czy rzeczywiście chcą korzystać z danej usługi. Z tego powodu Amazon oferuje swoim klientom darmowy okres próbny. W końcu czasem może się okazać, że coś po prostu nie jest dla nas. Dlatego dziś pokażemy, jak anulować Amazon Prime i darmowy okres próbny.

Czym dokładnie jest Amazon Prime?

Program Amazon Prime jest najbardziej rozbudowaną usługą abonamentową dostępną obecnie w Internecie. Firmy takie jak Netflix, HBO czy Spotify nie mogą się równać z tym, co ma do zaoferowania ten największy na świecie koncern. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat członkostwa, zajrzyj na naszego bloga, gdzie poświęciliśmy temu cały artykuł. Poniżej pokrótce omówimy, co zapewnia konto Amazon Prime i jakie opłaty się z nim wiążą.

Co daje członkostwo Prime?

Jeff Bezos pierwotnie założył Amazon jako firmę kurierską. Ostatecznie jednak udało mu się całkowicie zrewolucjonizować rynek, poprzez połączenie wielu produktów w jedną usługę i zadbanie o praktycznie każdy aspekt życia swoich klientów. Ponadto zdołał usprawnić działanie całego systemu, wprowadzając członkostwo Prime, które sprawiło, że korzystanie z usług firmy stało się jeszcze łatwiejsze.

O to co dzisiaj daje uczestnictwo w programie Amazon Prime:

 • Subskrypcję Amazon Prime Video
 • Darmowe gry i dodatkową zawartość dzięki Prime Gaming
 • Comiesięczną subskrypcję kanału Twitch
 • Darmową dostawę premium dla kwalifikujących się produktów
 • Ekskluzywne oferty i zniżki na Amazon

Poza tym klienci Amazon Prime mogą korzystać jeszcze z kilku innych udogodnień. Jednakże, te wymienione powyżej są zdecydowanie najważniejsze.

Koszty członkostwa w programie Prime

Teraz, gdy już wiesz, co program ma do zaoferowania, oto przegląd kosztów związanych z dołączeniem do programu Prime:

 • 10,99 zł za miesiąc
 • 49 zł za rok

Jak widać, biorąc pod uwagę to, co gwarantuje subskrypcja Prime, nie są to jakieś oszałamiające ceny. Nie ulega jednak wątpliwości, że klienci często wolą najpierw skorzystać z darmowego okresu próbnego, zanim zdecydują się na płatne członkostwo.

Darmowy okres próbny

Amazon oferuje potencjalnym członkom możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego. Trwa on 30 dni i mogą z niego skorzystać wszyscy nowi subskrybenci, a także ci, którzy nie byli członkami Prime w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Jak anulować subskrypcję Amazon Prime?

Po upływie bezpłatnych 30 dni Amazon automatycznie przekształci Twoje konto w płatne członkostwo i pobierze opłatę za subskrypcję Prime. Jedynym sposobem na uniknięcie tego jest anulowanie bezpłatnego okresu próbnego przed jego zakończeniem. Niektórym osobom sprawia to jednak trudności, dlatego dziś pokażemy krok po kroku, jak to zrobić.

 1. Wejdź na stronę Amazon i przejdź do sekcji “Konto i listy“.
 2. Rozwiń menu i kliknij pozycję “Mój Prime“.
 3. Odszukaj opcję “Aktualizowanie ustawień“, która znajduje się w sekcji subskrypcji Prime.
 4. Kliknij “Anuluj subskrypcję“.
 5. Następnie Amazon spróbuje dwukrotnie przekonać Cię, abyś mimo wszystko nie anulował członkostwa. Musisz po prostu cały czas kontynuować.
 6. Na ostatniej stronie pojawi się informacja, do kiedy będziesz miał dostęp do korzyści Prime. Jeśli klikniesz tam “Anuluj subskrypcję“, Twoje członkostwo wygaśnie na początku następnego okresu rozliczeniowego.

I to tyle.

Pomimo starań Amazona, aby zatrzymać swoich członków i maksymalnie wydłużyć procedurę rezygnacji, klient zawsze może anulować zarówno subskrypcję Prime, jak i bezpłatny okres próbny. Warto również zaznaczyć, że w obu przypadkach obowiązuje ta sama procedura. Jeśli jednak nadal będziesz mieć problemy ze zmianą ustawień na swoim koncie, pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z obsługą klienta Amazon, która z pewnością Ci pomoże.

Podsumowując

Chociaż na początku może się to wydawać skomplikowane, anulowanie subskrypcji Amazon Prime nie jest wcale takie trudne. Jeśli nie chcesz, aby Jeff Bezos pobrał pieniądze z Twojego konta po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego, przeczytaj ten artykuł, a następnie szybko zaloguj się na swoje konto Amazon. Pamiętaj również, że dzięki CashYea możesz uzyskać dostęp do wszystkich korzyści Prime bez konieczności płacenia ani grosza. Wystarczy wykonać kilka prostych zadań.

No comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *